У групі Оп-11 під керівництвом викладача Олександра Карапетяна відбулося показове практичне заняття, присвячене основі сучасних комунікацій — технологіям Ethernet, витій парі та оптоволоконним мережам. Аудиторія перетворилася на справжню лабораторію системного адміністрування!
Студенти не просто слухали лекцію, а занурилися в особливості побудови мереж. Розбирали все: від внутрішньої будови кабелю (4 пари, 8 жил) до відмінностей між категоріями Cat5e та Cat6a. Особливу увагу приділили захисту даних, порівнюючи типи екранування UTP та STP.
Практичний інтенсив: обтискання та тестування було найцікавішою частиною. Викладач продемонстрував ювелірну техніку підготовки кабелю:
робота зі стріпером: як зняти ізоляцію, не пошкодивши жодної жили;
мистецтво вирівнювання провідників та суворе дотримання колірної схеми стандарту T568B;
фінальний акорд — впевнена робота крімпером для надійного зʼєднання з конектором RJ-45.
Кожен студент власноруч виготовив патч-корд та пройшов «момент істини» — перевірку мережевим тестером. Це дозволило на практиці навчитися виявляти помилки: від переплутаних жил до прихованих обривів.
Основна мета заняття досягнута: сформовані реальні професійні навички, розуміння фізичного рівня передачі даних та готовність до вирішення складних технічних завдань у майбутній карʼєрі.
Дякуємо Олександру Карапетяну за майстерне поєднання теорії з реальною практикою!
Регіональний професійний коледж міста Володимир
#Освіта#Профтех#ЗасобиКомпютернихСистем#Ethernet#ПрактичнеЗаняття#Мережі#Коледж






